Arhiva kategorije: Ostali sportovi
Alić: Amel pravi čuda

Ove godine Bosna i Hercegovina imala je tri atletičara, Kemala Mešić, Hamzu Alića i Amela Tuku, koji su uspjeli ispuniti visoke norme za nastup na Svjetskom atletskom prvenstvu, što se održava u Pekingu.

Šesta pobjeda Hamiltona ove sezone

Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu pobjednik je 11. utrke svjetskog prvenstva Formule 1, Velike Nagrade Belgije na stazi u Spa Francorchampsu.

Bolt odbranio naslov prvaka

Jamajčanin Usain Bolt obranio je naslov svjetskog prvaka. U finalu utrke na 100 metara na Svjetskom prvesntvu u Pekingu slavio je s vremenom 9,79 sekundi.

Raikkonen ostaje u Ferrariju i sljedeće sezone

Ferrarijeva vozačka postava u sljedećoj sezoni Svjetskog prvenstva Formule 1 ostat će nepromijenjena, objavili su u srijedu u priopćenju iz talijanske momčadi, čime su prekinuli medijske špekulacije o odlasku Finca Kimija Raikkonena

Vaterpolisti Srbije prvaci svijeta

Vaterpolo reprezentacija Srbija osvojila je titulu prvaka svijeta. U finalu Svjetskog prvenstva u Kazanu Srbija je pobijedila Hrvatsku sa 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).

Navijači dočekali Tuku na aerodromu u Sarajevu:

Navijači dočekali Tuku na aerodromu u Sarajevu: "Sigurno osvaja medalju na SP u Pekingu“

Amela Tuku, najboljeg bosanskohercegovačkog atletičara, koji je u posljednje vrijeme briljirao i u prestižnoj Dijamantnoj ligi (pobijedio u trci na 800 metara u Monacu) ali i na drugim brojnim takmičenjima, na Međunarodnom aerodromu Sarajevo danas je dočekalo oko 100 navijača, među kojima i jedan autobus njegovih sugrađana, prijetelja i školskih drugova iz Kaknja

Tuzla: Dočekani takmičari Specijalne olimpijade

Po dolasku u Tuzlu, članovi Specijalne olimpijade i njihovi treneri pozdravili su se jedni s drugima, a onima koji nastavljaju put prema kući u drugim bh. gradovima, poželjeli su sretan nastavak putovanja

IMA NADE: Šumaher je malo bolje

Sabina Kem, menadžer sedmostrukog šampiona svijeta u Formuli 1 Mihaela Šumahera, izjavila je da se stanje legendarnog vozača poboljšava.