NHL: NY Rangersi i Blackhawski u finalu svojih konferencija Pittsburgh i Minnesota ostali bez finala
Datum objave: 14. 05. 2014 - 09:14

NHL: NY Rangersi i Blackhawski u finalu svojih konferencija

Poznati su prvi finalisti konferencija u NHL ligi. U finale Istoka otišli su New York Rangersi koji su eliminirali Pittsburgh Penguinse, a u finalu Zapadu su Chicago Blackhawks pobjedom protiv Minnesote Wild.

Pittsburgh Penguinsi nisu opravdali status favorita u seriji protiv New York Rangersa i ispustili su prednost od 3-1 u seriji uz dvije domaće utakmice. U presudnim trenucima nisu bili dobri, potpuno je zakazala igra s igračem više i u tom segmentu seriju su završili s vrlo loših 1-20 iako su u doigravanje ušli kao jedna od najboljih momčadi lige u toj fazi igre.

U sedmoj utakmici briljirao je Henrik Lundqvist koji je skupio 35 obrana i seriju velikih obrana u posljednjim minutama susreta kada je domaćin očajnički pokušavao doći do produžetka.

Veći dio susreta domaćin je proveo u minusu, vrlo brzo su Rangersi poveli pogotkom Briana Boylea već u šestoj minuti i imali su prednost sve do 25. minute. Tada Jussi Jokinen poravnava na 1-1, međutim već tri minute kasnije Brad Richards vraća prednost na stranu Rangersa koji su je uspjeli zadržati do kraja.

U finale Zapada idu Chicago Blackhawksi koji su s 4-2 u seriji eliminirali Minnesotu. Blackhawksi su poput Rangersa došli do pobjede 2-1, no njima je za slavlje trebao produžetak.

Iako u regularnom dijelu sezone nisu briljirali, igrači Chicaga pokazali su u doigravanju pravo pobjedničko lice.

Corey Crawford upisao je 34 obrane, no pravi junak Chicaga bio je Patrick Kane koji je postigao pogodak u desetoj minuti produžetka i tako odveo svoju momčad u konferencijsko finale.

Inače, Chicago je već nakon dvije minute igre poveo pogotkom Krisa Versteega, njegovim prvim u doigravanju, a Erik Haula je početkom druge trećine vratio stvari na početak.

Rangersi će u finalu istoka igrati protiv Bostona ili Montreala dok će Chicago u finalu Zapada igrati protiv Los Angelesa ili Anaheima.