ZOI - Karišik danas u utrci na 10 km klasično drugi nastup
Datum objave: 13. 02. 2014 - 09:06

ZOI - Karišik danas u utrci na 10 km klasično

Šestog dana Zimskih olimpijskih igara u Sočiju svoj drugi nastup imat će Tanja Karišik.

Bosanskohercegovačka olimpijka, koja je u nedjelju u biatlonskoj utrci u disciplini sprint osvojila 78 mjesto, novu priliku imat će danas u utrci u skijaškom trčanju 10 km klasično. Prijavljeno je 76 takmičarki, a Karišik ima startni broj 63. Takičenje počinje u 11.00 sati.

U Sočiju će danas biti podijeljene medalje i u muškom biatlonu 20 km pojedinačno, slobodnom skijanju, sankanju-timski, te short-tracku i brzom klizanju u ženskoj konkurenciji.

Nakon pet takmičarskih dana najuspješnija nacija je Njemačka sa šest zlatnih medalja. No, najveći broj odličja, ukupno 12, osvojili su sportisti iz Norveške, ali od toga su svega četiri zlatne. Po deset medalja osvojili su sportisti iz Kanade i Holandije, a po devet iz Rusije i SAD-a.