Emir Topalbećirević briljirao na turniru u Sloveniji Osamnaest poena i dvanaest skokova u prosjeku po utakmici
Datum objave: 29. 12. 2019 - 17:30

Emir Topalbećirević briljirao na turniru u Sloveniji

Na 9. Međunarodnom košarkaškom turniru "OLIMIA KUP" koji je održan u Podčetrteku u Sloveniji ekipa Igman Burcha iz Sarajeva je osvojila treće mjesto. Vrlo jak turnir za kadete je pripao ekipi Podčetrteka koji su u finalu bili bolji od ekipe Ljubljana rezultatom 91:79. U utakmici za treće mjesto mladi momci iz Sarajeva su bili bolji od vršnjaka iz Kine, CBU i slavili rezultatom 68:64. Islamović sa 30, Mahmutović sa 16 i Topalbećirević sa 14 poena bili su najbolji u redovima Igmana a Emir Topalbećirević je izabran i u petoorku turnira. Ovaj 200 cm visoki košarkaš Igman Burcha je odigrao sjajan turnir i u prosjeku je imao 18 poena, 12 skokova i 4 asistencije po utakmici.

emirt1

Tako je ekipa Igman Burcha ponovila uspijeh iz 2018. godine kada su takođe osvojili treće mjesto.