Manchester Utd, Roma, Barcelona i PSG pobjednici skupina
Datum objave: 05. 12. 2017 - 22:55

Pobjedama u posljednjem kolu grupnog dijela Lige prvaka Manchester United, Roma i Barcelona osigurali su prvo mjesto u svojim skupinama, dok je Paris Saint Germain, unatoč porazu kod Bayerna, osvojio skupinu B.

U skupini A Manchester United svladao je na svom terenu moskovski CSKA 2:1. Alan Dzagoev doveo je goste u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. U 64. izjednačio je Romelu Lukaku, a samo dvije minute kasnije pogodio je Marcus Rashford za pobjedu Uniteda.

U drugom susretu te skupine Basel je na gostovanju svladao Benficu 2:0 i uhvatio drugo mjesto. Manchester United s 15 i Basel s 12 bodova na proljeće nastavljaju borbu u Ligi prvaka, CSKA s 9 bodova igrat će u knock-out fazi Europske lige, dok je Benfica bez bodova zaključila natjecanje u europskim kupovima ove sezone.

Bayern Munich nanio je prvi poraz PSG-u u ovosezonskoj Ligi prvaka, no njemačkom prvaku pobjeda od 3:1 nije bila dovoljna za prvo mjesto u skupini B s obzirom da su Parižani u prvom susretu te dvije momčadi slavili rezultatom 3:0. Obje momčadi prvu fazu natjecanja završile su s 15 bodova.

Anderlecht je u drugom susretu te skupine s 1:0 u Glasgowu pobijedio domaći Celtic. Škotski i belgijski prvak osvojili su po tri boda, a proljeće u Europskoj ligi izborio je Celtic zahvaljujući pobjedi 3:0 nad Anderlechtom iz drugog kola.

U skupini C pogodak Diega Perotte iz 52. minute bio je dovoljan Romi za pobjedu nad Qarabagom 1:0 i prvo mjesto u skupini. Rimljanima je na ruku išao remi Chelseaja i Atletico Madrida koji su u Londonu igrali 1:1.

Roma i Chelsea imaju po 11 bodova, a prvom mjesto u skupini osvojila je Roma zahvaljujući boljem omjeru u međusobnim ogledima. Atletico sa 7 bodova osvojio je treće mjesto, dok je Qarabag s 2 boda zaključio svoj premijerni nastup u Ligi prvaka.

Barcelona je na svom terenu rutinski nadigrala Sporting rezultatom 2:0 i potvrdila prvo mjesto u skupini D, dok je Juventus istim rezultatom u Ateni svladao Olympiacos i s drugog će mjesta u nastavak natjecanja. Barcelona je osvojila skupinu s 14 bodova, Juventus na drugom mjestu ima 11, Sporting sa 7 bodova nastavit će natjecanje u Europskoj ligi, dok je Olympiacos osvojio samo jedan bod i oprostio se od Europe.