Hrvatska i Švicarska na korak do Mundijala Hrvatska ubjedljivo protiv Grčke 4:1
Datum objave: 09. 11. 2017 - 23:00

Hrvatska i Švicarska na korak do Mundijala

Nogometna reprezentacija Hrvatske u Zagrebu je pobijedila Grčku sa 4:1 (3:1) u prvom susretu baraža za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Ubjedljivom pobjedom  Hrvatska je napravila veliki  korak ka plasmanu na SP.

Hrvati su krenuli ofanzivno od samog starta, ostvarivši za svega 19 minuta vodstvo od 2:0. Poveli su golom Luke Modrića  u 13. minuti iz penala, nakon  velike  greške golmana Grčke Orezisa Karnezisa.

Samo šest minuta kasnije rezultat je udvostručio Ivan Perišić na asistenciju Ivana Strinića.

Grci su se uspjeli vratiti u meč u 30. minuti  pogotkom Sokratisa Papastatopulosa, a samo tri  minuta kasnije Hrvati su ponovo došli do prednosti od dva gola, a strijelac je  bio Ivan Perišić.

Andrej Kramarić je u 49. minuti postigao  četvrti gol za Hrvatsku, koji im je širom otvorio vrata  nastupa na Mudijalu.

Istovremeno je  odigran  i susret između Sjeverne Irske i Švicarske, a gosti su slavili u Belfastu pogotkom Ricarda Rodrigeza u 58. minutu iz penala.

Revanš susreti na programu su za tri dana u Pireju i Baselu.