Željezničar ubjedljivom pobjedom nad Krupom proslavio 96. rođendan
Datum objave: 17. 09. 2017 - 21:20

Bio je to meč na kojem su Plavi obilježili 96. godina postojanja, a nakon uspavanke u prvih pola sata igre, Željo je pitanje pobjednika riješio za samo tri minute igre u prvom poluvremenu.

U 34. minuti nakon prekida i ubačaja Zebe, lopta se odbila na nogu Kazarića, koji je sa deseetak metara preciznim udarcem pospremio u mrežu za 1:0.   Samo tri minute nakon vodećeg gola, Željo je postigao i drugi. Savić je izgubio loptu koju je uzeo Zec, potom je proslijedio do Ramovića, a njemu nije bilo teško da po drugi put matira Fejzića.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, a  Krupa je imala kolosalnu šansu već u 49. minuti, ali nakon što je izbjegao ofsajd zamku, Ljubenović je iz čiste situacije šutirao pored gola.

Kazna je uslijedila samo pet minuta kasnije. Blagojević je lijepo proigrao Zakarića, a najbolji pojedinac utakmice rezantnim udarcem iskosa je postigao sjajan gol za 3:0 i ovjeru trijumfa.

Do kraja je Željezničar imao još nekoliko dobrih prilika preko raspoloženog Zakarića i Zeca, a pet minuta prije kraja, Jovan Blagojević je efektnim golom iz slobodnog udarca povisio na 4:0.

Ipak, gosti su u finišu preko preko Koljića, lijepim golom glavom, ublažili poraz na 4:1, a zbog prigovora i drugog žutog kartona isključen je i njihov kapiten Aleksandar Vukotić.

Željezničar-Krupa 4:1 (Zakarić 34, 54’, Ramović 37’, Blagojević 85’  / Koljić 90’ +3)

Stadion: Grbavica. Gledalaca. 5000. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Vukotić (Krupa). Crveni karton: Vukotić (Krupa) 90’.

Željezničar: Kjosevski – Graovac, Bogičević, Stevanović – Zakarić, Hajdarević (od 59. Šabanadžović), Blagojević, Zeba, Ramović (od 67. Žerić), Projić – Zec (od 74. Mujagić).

Krupa: Fejzić – Nikodijević, Vukotić, Aleksić, Jašarević – Milutinović, Savić – Ljubenović, Milanović, Dujaković (od 58. Barić)  – Fajić.